1399/10/13
امام جمعه رویان:

مکتب شهید سلیمانی استکبار را به وحشت انداخته است

امام جمعه رویان با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی استکبار را به وحشت انداخته است، گفت: شهادت این مرد بزرگ نه تنها باعث نشده که راه و مکتب او از میان برود بلکه تقویت نیز شده است.

مکتب شهید سلیمانی استکبار را به وحشت انداخته است

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس معصومی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رویان به میزبانی مسجد جامع، با بیان اینکه شهید سلیمانی به مثابه سیدالشهدای جبهه مقاومت یک شخصیت منحصر به فرد در ایران و جهان اسلام بود، تاکید کرد: شهید سلیمانی شخصیتی فراملی بود که در برابر داعش دست نشانده غرب و آمریکا، ایستادگی کرد.

وی درباره شخصیت شهید سلیمانی و رسالتی که او بر دوش داشت، افزود: تعبیر زیبای قرآن برای حضرت ابراهیم (ع) که می‌فرماید ایشان به تنهایی خود، یک امت بود یا همانطور که امام خمینی (ره) درباره شهید بهشتی فرمودند که ایشان خود یک ملت بود، برای شهید سلیمانی نیز صدق می‌کند.

تحریم با مذاکره رفع نمی‌شود

امام جمعه رویان با بیان اینکه آنچه استکبار و دشمنان را به وحشت انداخته مکتب شهید سلیمانی است، ابراز داشت: دلیل ترس آنان از این مکتب آن است که شهید سلیمانی درس استکبار ستیزی را در جبهه مقاومت و منطقه می‌آموخت و خروجی این آموزش‌ها نیز حیدریون، فاطمیون، زینبیون و دیگر مبارزان جبهه مقاومت علیه کاخ سفید محسوب می‌شود.

معصومی با بیان اینکه شهید سلیمانی با شهادتش به ملت ایران و انقلاب خدمت کرد، گفت: تشییع میلیونی و باشکوه این شهید گرانقدر در کنار ۹ دی و ایام فاطمیه به زیبایی به عنوان روزهای ولایت و بصیرت نامگذاری شده است زیرا انقلاب را دوباره تحکیم بخشید و این از نتایج مکتب شهید سلیمانی است.

وی در دومین بخش سخنان خود به حضور بایدن در کاخ سفید و خروج ترامپ و در عین حال عصبانیت نتانیاهو اشاره کرد و گفت: امروز اگر دشمنان مدام در حال انتشار اخبار گمانه زنی برای جنگ در منطقه هستند نشانه ضعف آنان است و از سوی دیگر باید گفت اولاً تحریم‌ها موضوع جدیدی نیست بلکه از ۱۳ آبان ۵۸ تا کنون ادامه دارد و ثانیاً گزینه جنگ از روز نخست روی میز بود و لیکن رفع این دو موضوع با مذاکره ممکن نخواهد بود.

امام جمعه رویان بیان کرد: به تعبیر قرآن دشمنان به هیچ چیز از شما راضی نخواهند شد مگر اینکه تابع محض آنان باشید لذا تجربه چهار دهه نشان داده که تحریم‌ها با مذاکره رفع نمی‌شود زیرا غرب هرچه از دستش بر آمده در این ۴۰ سال علیه ایران اسلامی انجام داده است لذا باید پیرو فرمایشات ولی فقیه سکان دار انقلاب بود تا به سرمنزل مقصود رسید.


خروج