1399/11/06
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان:

برگزاری مراسم دهه مبارک فجر اجتناب ناپذیر است

حجت الاسلام والمسلمین قندهاری در دومین جلسه گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر از برگزاری مراسم دهه مبارک فجر به صورت سلامت محور و با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی خبر داد.

برگزاری مراسم دهه مبارک فجر اجتناب ناپذیر است

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان دومین جلسه گرامیداشت ایام الله  دهه مبارک فجر در دفتر نماینده ولی فقیه در استان سمنان با حضور مسئولان و روسای استانی برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین قندهاری در این جلسه ابراز داشت: شعار محوری دهه فجر امسال (انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر چون کوه استوار) است. همچنین عناوین ایام الله دهه فجر برای کمیته ها ارسال و 21 کارگروه برای برپایی آیین باشکوه دهه مبارک فجر تشکیل شده است و کارگروه های دهه مبارک فجر فعال هستند و بسیاری از کمیته ها عملکردشان برای برپایی دهه فجر مطلوب است.


رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت:برنامه هایی که در دهه فجر امسال در نظر گرفته شد با توجه به شرایط کرونایی خواهد بود و 12 بهمن افتتاحیه آیین دهه مبارک فجر به صورت نمادین و با عده معدود خواهد بود و در این برنامه غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا و ادای احترام به شهدای انقلاب، شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم و وطن اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد:برگزاری مراسم دهه مبارک فجر اجتناب ناپذیر است اما برگزاری این برنامه ها، سلامت محور و با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی خواهد بود.

قندهاری همچنین گفت: جشنواره استانی اسوه های صبر و مقاومت با پخش در فضای مجازی و صدا و سیمای مرکز سمنان در دهه فجر امسال عملیاتی می شود و همچنین ساخت نماهنگ بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در دهه فجر در دستور کار است و پیشنهاد می شود بیانیه گام دوم انقلاب به صورت اموزشی و پژوهشی در ادارات ارائه شود. نشست های آینده ساختنی ویژه کودکن و نوجوانان برای آنکه این نسل از فرزندان ایران اسلامی با رویدادهای انقلاب بیشتر آشنا شوند اجرا می شود و این برنامه ها به گونه برنامه ریزی شده که امیدآفرین باشد.

قندهاری تصریح کرد: برگزاری جشن انقلاب در 11 شب و در 11 مسجد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در دستور کار است و پیشنهاد می شود  این برنامه با رعایت دستورالعمل ها در تمام مساجد استان برگزار شود. ویژه برنامه های ورزشی دوچرخه سواری، خودروهای آفرود و کلاسیک از سوی اداره کل ورزش و جوانان در دهه فجر امسال دنبال می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: کمیته های دهه مبارک فجر یک برنامه را ویژه برای تشریح گام دوم انقلاب در استان سمنان اختصاص دهند. امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس هم است و باید بدانیم اگر امروز آسایش و آرامشی داریم به برکت خون شهدا و جانفشانی ایثارگران است.


 


خروج