1399/11/06
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان:

مردمی بودن برنامه‌ها در دهه فجر مورد تأکید است

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان بابیان اینکه برنامه‌های دهه فجر به‌صورت مجازی و حقیقی باید اجرا شوند، گفت: مردمی بودن برنامه‌ها در دهه فجر مورد تأکید است.

مردمی بودن برنامه‌ها در دهه فجر مورد تأکید است

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان ،نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به خدمات انقلاب اسلامی در بیش از 40 سال گذشته گفت: باید مردم را به آینده انقلاب اسلامی امیدوار کرد.

آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی در ستاد دهه فجر این استان اظهار کرد: امیدوار کردن مردم نیز نه با شعر و حرف که باید در مقام عمل محقق شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نتیجه خون شهدای زیادی است افزود: همه مسوولان چه در قوه مقننه و قضایی و چه در دولت و قوه مجریه وظیفه دارند که با تلاش عملی خود آحاد مردم را به آینده انقلاب امیدوارتر کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به برنامه‌های امسال ستاد دهه فجر افزود: در این برنامه‌ها باید بیش از همه به فجرآفرینان و شهدا و خصوصا شهدای دوران انقلاب پرداخته شود.

وی حفظ انقلاب را از اوجب واجبات دانست و گفت: اینک که 42 سال از انقلاب می گذرد حفظ نظام از هر چیز دیگری واجب‌تر است همه باید به این بیاندیشیم که می‌توانیم چه گامی را برداریم که به حفظ و قوام انقلاب کمک کند.

 امام جمعه سمنان بر لزوم معرفی دستاوردهای انقلاب تاکید و تصریح کرد: باید به مردم و بویژه جوانان گفته شود که ما در دوران طاغوت کجا بودیم و امروز به کجا رسیدیم.

وی به لزوم توجه بیشتر به روستاها و عشایر تاکید و خاطرنشان کرد: در برنامه های دهه فجر نباید روستاها را فراموش کرد. این قشر زحمتکش برای حفظ انقلاب تلاش زیادی کردند و امروز به هر کدام روستاها بروید هر کدام در گلزار شهدای‌شان چندین شهید دارند.

شاهچراغی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با یاری الهی به پیروزی رسید افزود: انقلاب اسلامی مردم ایران بسیاری از آیات و روایات را تفسیر و معنا کرد. پیش از انقلاب برای تفسیر آیات و روایات باید در پی مصداق‌هایی بودیم که بیش از هزار سال از آنها گذشته بود اما امروز مصداق بسیاری از روایات را در همین انقلاب، در امام و شهدا و...می‌توان یافت.

وی  به نقش بی بدیل امام در انقلاب اسلامی پرداخت و اضافه کرد: امام پیش از انقلاب فرموده بودند که می‌خواهم ایرانی‌ها را از استبداد داخلی و مسلمانان را از استبداد و استثمار خارجی نجات دهم و حقیقتا با پیروزی انقلاب این مهم اتفاق افتاد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان بر لزوم معرفی سیره شهدا و جانبازان به نسل جوان تاکید کرد و گفت: در برنامه‌های دهه فجر باید بیش از هر چیزی به فجرآفرینان انقلاب اسلامی پرداخته شود.


خروج