1399/10/01
برگزاری بیش از 500 عنوان برنامه به مناسبت ایام الله دهه بصیرت و میثاق با ولایت

برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت یوم الله 9 دی

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت یوم الله نهم دی و دهه ی بصیرت و میثاق با ولایت برگزار گردید.

برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت یوم الله 9 دی

 

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت یوم الله نهم دی و دهه بصیرت و میثاق با ولایت در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان با حضور اصحاب رسانه برگزار گردید.

قندهاری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان در این جلسه ضمن خوشامد گویی به حاضرین و اصحاب رسانه از پیش رو بودن دهه ی بصیرت و میثاق با ولایت و اجرای  برنامه های متنوع به همین مناسبت خبر داد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت : در سال های گذشته یوم الله نهم9 دی، روز بصیرت و میثاق با ولایت نامگذاری شده بود و برنامه های تبیینی و مراسم آییینی و تجمع با حضور چشمگیر اقشار مختلف مردم برگزار می گردید. اما امسال از روز نهم دی تا نوزدهم دی ، دهه ی بصیرت و میثاق با ولایت نامگذاری شده و برنامه های متتنوعی برای آن پیش بینی شده است.

قندهاری گفت : روز هشتم دی روز شهادت حضرت زهرا (س) است و به دهه ی بصیرت رنگ و و بوی فاطمی داده  و شعار محوری  این دهه بصیرت فاطمی ، ولایت مداری و مقاومت علوی نام دارد.

وی همچنین گفت : اهدافی که ما داریم  متناسب با این مناسبت ها می باشد. و هر کدام از روزهای دهه ی بصیرت عنوان خاص خودش را دارد و بعضی از آن ها به این شرح می باشد: نهم دی روز حماسه حضور مردم و میثاق با ولایت می باشد که حضور مردم در صحنه در سال 88، فتنه و عوامل فتنه را خنثی کرد. همچنین سیزدهم دی ماه سالگرد شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی و آغاز مقابله با فتنه استعماری کشف حجاب می باشد که برنامه های متنوعی برای آن تدارک دیده شده است.

 هفدهم دی ماه  چهلمین روز شهادت دانشمند هسته ای شهید دکتر فخری زاده می باشد که برای این روز هم برنامه های متنوعی تدارک دیده شده است ، روز هجدهم دی ماه سالروز حمله ی مقتدرانه سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد است که مقدمه ی انقام سخت می باشد، همچنین نوزدهم دی سالروز قیام خونین مردم قم  بعد از اهانت روزنامه ی اطلاعات به حضرت امام  خمینی (ره) می باشد که چند تن از مردم در جریان تظاهرات به شهادت رسیدند که در نهایت منجر به پیروزی انقلاب اسلامی گردید.

قندهاری با بیان اینکه ۹ دی به عنوان «بصیرت، ولایتمداری، حماسه عاشورایی» نام گرفته است، ابراز کرد: ۱۰ دی «بصیرت، اتحاد ملی، عبور از فتنه‌ها»، ۱۱ دی «بصیرت، خواص، پیروی از ولایت» و ۱۲ دی «بصیرت، ادیان الهی، آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (عج)» و روز ۱۳ دی «بصیرت، ملت حسینی و مکتب شهید سلیمانی» نامگذاری شده است.

قندهاری یاد آور شد: در همه ی روزهای دهه بصیرت برنامه های متنوعی برگزار می گردد که نحوه ی برگزاری تمامی این برنامه ها با توجه به شرایط کرونا می باشد و همچنین بخشی از برنامه های استان به صورت مجازی می باشد.

قندهاری تصریح کرد: برنامه ها و ایام الله  تعطیل ناپذیر است  و برگزاری آن  سلامت محور با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی می باشد و تنها ممکن است شکل برگزاری آن نسبت به سالیان گذشته متفاوت باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 خروج