1399/09/26

برنامه‌های دهه بصیرت امسال مجازی برگزار می‌شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان از اجرای برنامه‌های متنوع در دهه بصیرت با استفاده از ظرفیت فضای مجازی خبر داد.

برنامه‌های دهه بصیرت امسال مجازی برگزار می‌شود

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان به نقل از خبرگزاری بسیج از شاهرود، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا قندهاری در نشستی با جمعی از فعالان رسانه‌ای و فرهنگی شهرستان شاهرود در راستای تبیین برنامه‌ها دهه بصیرت اظهار کرد: امسال یوم‌الله ۹ دی با شعار «بصیرت فاطمی، ولایتمداری و مقاومت علوی» با توجه به مناسبت‌های مختلف در ۱۰ روز اجرا خواهد شد.
وی افزود: این دهه با مناسبت‌هایی نظیر سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، حماسه ۹ دی، سالگرد شهادت سردار سلیمانی، مقدمه انتقام سخت و سالگرد قیام مردم قم و مقدمه پیروزی انقلاب اسلامی همراه است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به شرایط خاص کرونایی گفت: امسال با توجه به این شرایط، برنامه‌های آیینی و ملی دچار تغییر شده و نمی‌توان بهره‌برداری لازم و همگانی را از این برنامه‌ها داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در این ایام برنامه‌های آیینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حد مقدورات انجام می‌شود، افزود: رهبر معظم انقلاب تأکید دارند که برنامه‌های ملی و مذهبی نباید تعطیل شود و خود ایشان نیز در ایام مختلف برنامه اجرا می‌کنند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: این برنامه‌ها پخش می‌شود و الگویی برای جامعه خواهد بود و همه باید در راستای ترویج شعائر اسلامی همکاری و هماهنگ باشند.
قندهاری با اشاره به تغییر سبک برنامه‌ها از فضای حقیقی به فضای مجازی و تأکید رهبر انقلاب بر حضور در این فضا گفت: نسل مؤمن و انقلابی باید حضور پررنگ‌تری در این فضا داشته باشد و اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی برنامه‌ها در این فضا مورد توجه قرار گیرد.
او با تأکید بر اینکه با توجه به تأکیدات قرآن و امامین انقلاب، ایام‌الله نباید فراموش شود، بر لزوم توجه به دهه بصیرت و ایام‌الله ۹ دی تأکید کرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان افزود: در این راستا، با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، تلاش داریم تا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی این ایام را گرامی داریم و کمیته‌هایی نیز تشکیل شده و در حال برنامه‌ریزی هستیم.
قندهاری گفت: باید فعالان رسانه‌ای و فرهنگی و فضای مجازی در این مسیر همراه و مانند گذشته یاریگر این شورا باشند.
وی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: این فرهنگ متعالی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا که الگو‌های کاربری جامعه امروز به‌ویژه نسل جوان هستند، میسر است و باید از ظرفیت هنرمندان و صاحب‌نظران در تولید محتوا و فضای مجازی و رسانه‌ها در انعکاس و نشر این محتوا‌ها استفاده کرد.
در این نشست، شرکت‌کنندگان به ارائه نظرات خود در راستای اجرای برنامه‌های مؤثر در دهه بصیرت پرداختند.خروج