1399/07/14
حجت الاسلام و المسلمین قندهاری:

جهان اسلام نباید به عادی سازی روابط کشورها با رژیم غاصب صهیونیستی بی تفاوت باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان دومین جلسه شهرستانی جهت برنامه ریزی و هماهنگی اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام)، دهه آخر ماه صفر و یوم الله 13 آبان برگزار گردید.

جهان اسلام نباید به عادی سازی روابط کشورها با رژیم غاصب صهیونیستی بی تفاوت باشد.

 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان دومین جلسه شهرستانی جهت برنامه ریزی و هماهنگی اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام)، دهه آخر ماه صفر و یوم الله 13 آبان در راستای بهره برداری حداکثری از این مناسبت های مهم و جهت کیفیت بخشیدن به برگزاری مراسم با حضور دستگاه های فرهنگی و نهادهای اجرایی در سالن جلسات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین قندهاری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان در این جلسه ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) بیان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  از سالیان گذشته با همکاری دیگر دستگاه های فرهنگی برای هماهنگی و برگزاری مراسم اربعین اقدامات ارزنده ای انجام داده است و امسال هم به لطف خداوند متعال برای برگزاری هرچه بهتر ایام سوگواری اربعین برنامه های شاخص و مهمی را در پیش رو دارد.

قندهاری تصریح کرد: امسال در روز اربعین، قرائت خانوادگی زیارت اربعین  ساعت 10 صبح در منازل در سراسر کشور طنین انداز خواهد شد و این زیارت پرفیض به صورت همزمان از رسانه ملی، ماذنه های مساجد و اماکن متبرکه پخش خواهد گردید و  همچنین این برنامه به صورت مشابه همزمان با دهه ی آخر صفر و  سالروز رحلت پیامبر اکرم  صلی الله علیه و آله و سلم برگزارخواهد گردید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: هفته ی وحدت امسال از اهمیت فراوانی برخوردار است و روز آخر هفته ی وحدت یعنی 17 ربیع الاول جشن میلاد نبی مکرّم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم)  با روز ملی مبارزه با استکبار جهانی مقارن شده است و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برنامه های گسترده ای را در سطح کشور تدارک دیده است.

وی همچنین بیان کرد: با توجه به اتفاقات اخیر خاورمیانه و عادی سازی روابط چندین کشور  منطقه عرب با رژیم غاصب صهیونیستی  هفته ی وحدت امسال از اهمیت دو چندان برخوردار است و باید به طور جدی در آن وارد شویم و  جهان اسلام نباید نسبت به این اتفاقات در منطقه بی تفاوت باشد و بهترین زمان برای واکنش به مسائلی نظیر این، هفته ی وحدت و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است.

وی افزود: همزمان با هفته ی وحدت 200 نفر از برجستگان جهان اسلام سخنرانی خواهند کرد و در استان سمنان هم برنامه های مختلفی از جمله نشست های تبیینی به همین مناسبت و  همچنین برنامه های گسترده ای در سطح فضای مجازی و برنامه های متنوع دیگر برگزار خواهد گردید.

قندهاری یادآور شد: برنامه های مختلف مناسبت های پیش رو باید با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا صورت پذیرد و  مدیریت صحیح باید به گونه ای باشد تا تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت گردد و شعار این برنامه ها این است که برنامه ها تعطیل ناپذیر و سلامت محور با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار میگردد. 

 

 


خروج