1399/02/13

آتش به اختیاری مردم استان سمنان در رزمایش «کمک مؤمنانه»

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان، در شهرهای مختلف استان سمنان اجرای مرحله نخست رزمایش کمک مؤمنانه در راستای لبیک به منویات رهبر فرزانه انقلاب یا انجام‌شده است و یا در حال انجام است.

آتش به اختیاری مردم استان سمنان در رزمایش «کمک مؤمنانه»

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان به نقل از خبرگزاری تسنیم ، در شهرهای مختلف استان سمنان اجرای مرحله نخست رزمایش کمک مؤمنانه در راستای لبیک به منویات رهبر فرزانه انقلاب یا انجام‌شده است و یا در حال انجام است و سیل کمک‌های مردمی و خیران برای برگزاری هر چه‌بهتر این رزمایش در مراحل بعدی همچنان ادامه دارد.

این رزمایش در شهر سرخه نیز با آماده‌سازی 1100 بسته معیشتی به ارزش 300 میلیون تومان و جمع‌آوری 35 میلیون تومان کمک نقدی در مرحله نخست اجرای رزمایش کمک مؤمنانه انجام شد.

حجت‌الاسلام مصطفی فاطمی بصیر امام‌جمعه سرخه و رئیس برگزاری رزمایش کمک مؤمنانه در سرخه  اظهار داشت: این طرح همان‌گونه که نام‌گذاری شده موسوم به «رزمایش مواسات» است که مقام معظم رهبری با استفاده از صلوات شعبانیه معارف مساوات را در این ایام کرونایی برای جامعه ما برجسته کرده‌اند.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح دلجویی از اقشار و مشاغل آسیب‌دیده از بحران کرونا است که به خاطر تعطیلی و بیکار شدن به لحاظ معیشت دچار مشکل شدند.

امام‌جمعه سرخه بیان کرد: رسیدگی به امور اقتصادی و معیشت افراد آسیب‌دیده از شیوع کرونا هدف اصلی کمک مؤمنانه است که در شهرستان سرخه از ظرفیت ادارات و نهادها خوب استفاده شده و در این میان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخه از مؤسسات خیریه مرکز نیکوکاری و خیرین شهرستان سرخه کمک‌های قابل‌توجهی جمع‌آوری کردند.

 فاطمی بصیر با بیان اینکه عمده اهداف این طرح شناسایی و ساماندهی افراد آسیب‌دیده و مستحق این مساعدت‌ها است ادامه داد: هدف این بود که لیست‌های مختلف و متعدد را از مجاری مختلف احصا کرده تا به یک لیست واحد و مشترک برسیم؛ که همه به‌صورت مواسات از این بسته‌ها بهره‌مند شوند و این‌گونه نباشد که فردی از چند بسته استفاده کند و فردی دیگر که مستحق باشد یک بسته هم بهره‌مند شود.

وی خاطرنشان کرد: ساماندهی افراد از اموری بود که نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد، بهزیستی، مؤسسه‌های خیریه مثل کریم اهل‌بیت، جوادالائمه، مرکز نیکوکاری خوب وارد عمل شدند.

امام‌جمعه سرخه با اشاره به تلاش ویژه سپاه ناحیه سرخه که با استفاده از ظرفیت بسیج به نحو مطلوبی در شناسایی افراد آسیب‌دیده از کرونا وارد عمل شدند و لیست واحدی را آماده کرده و تحویل دادند گفت: این تلاش جای قدردانی دارد.

حجت‌الاسلام فاطمی بصیر بیان کرد: در مرحله نخست این رزمایش یک هزار و 100 بسته معیشتی به ارزش 300 میلیون تومان آماده توزیع شده است.

وی با اشاره به جمع‌آوری مبلغ 35 میلیون تومان کمک نقدی مردمی و‌ خیری در قالب اجرای این طرح عنوان کرد: یکی از کارهای خوبی که در مرحله نخست رزمایش مواسات در سرخه انجام شد این بود که در اجرا و ارائه این طرح از همه شهروندان کمک گرفتیم و خانه به خانه اطلاع‌رسانی کرده‌ایم.

وی گفت: برای توزیع سبدهای معیشتی یکی از مصوبات این بود که مرکز توزیع این اقلام مرکز نیکوکاری شهرستان سرخه باشد و در مورد اهدای آن بسته‌ها به‌صورت محترمانه و محرمانه به دست افراد آسیب‌دیده برسد.

امام‌جمعه سرخه اظهار داشت: این طرح پویش مردمی است یعنی مردم و ملت به کمک دولت آمده‌اند تا باری از دوش دولت برداشته شود.

مشارکت در اجرای رزمایش «کمک مؤمنانه» و یاری افراد آسیب‌دیده از کرونا عمل به وظیفه الهی و انسانی هر زن و مرد و مسئول و غیرمسئول است و امید که با این همدلی‌ها و مهربانی‌ها مشکلات ایجادشده برای افراد آسیب‌دیده از کرونا رفع شود و این همدلی‌ها مختص زمانی خاص نباشد و بی‌وقفه ادامه یابد.


خروج