1399/02/11

جلسه برنامه ریزی و هماهنگی مراسم روز جهانی قدس و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) شهرستان شاهرود

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان جلسه ی هماهنگی و برنامه ریزی مراسمات روز جهانی قدس و سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در دفتر نماینده ولی فقیه شهرستان شاهرود برگزار شد.

جلسه برنامه ریزی و هماهنگی مراسم روز جهانی قدس و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) شهرستان شاهرود

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان جلسه ی هماهنگی و برنامه ریزی مراسمات روز جهانی قدس و سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در دفتر نماینده ولی فقیه شهرستان شاهرود برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای امینی امام جمعه محترم شاهرود  ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه وآرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه پر برکت رمضان  برای حضارو تبریک اعیاد گذشته و پیش رو  ، بیان داشتند با توجه به  دعوت نامه و اعلام موضوعات جلسه در صورت اعلام وضعیت سفید در شهرستان شاهرود ، برنامه ها طبق روال سالهای قبلی و با شکوه و عظمت بیشتر برگزار می گردد ولی در صورت  تداوم  وضعیت  باید تدبیری اندیشه شود که این مناسبتهای بسیار مهم ملی تعطیل نشود‌

امام جمعه شاهرود بیان کرد استفاده از  برنامه های جایگزین مثل برپایی رزمایش ویژه مراسم روز جهانی قدس در سطح شهرستان با خودروهای مجهز به سیستم صوت ، استفاده از فضای مجازی و دعوت برخی از مدیران کانالها و گروهها جهت هماهنگی با آنها باید در دستور کار قرار گیرد و از آن به عنوان برنامه های شاخص استفاده کرد.

وی گفت : با دعوت از اداره آموزش و پرورش می توان از ظرفیت دانش آموزان استفاده کرد و باید از نرم افزار شاد برای برگزاری مسابقات فرهنگی مرتبط با مراسمات پیش رو بهره برد.  ، همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری توسط ادارات و نهادها  نیز میتواند در تبیین مراسم های پیش رو موثر باشد.

حجت الاسلام و المسلمین امینی گفت :استفاده از بلندگوی مساجد جهت پخش سرودهای ویژه در زمان مناسبی که موجب مزاحمت مردم نباشد و فضاسازی وتبلیغات مراسم ادارات و نهادها بویژه اداراتی که در مسیرهای اصلی شهر قراردارندو برگزاری رزمایش مومنانه هم زمان در روز جهانی قدس در زمره ی اقدامات موثر قرار داردو باید مراسمات به گونه ای برنامه ریزی شود که به سلامت مردم آسیبی وارد نشود.

در این جلسه همچنین حجت الاسلام و المسلمین قندهاری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان ضمن قدر دانی از امام جمعه ی محترم شاهرود و اعضای ستاد برای حضور در جلسه و‌گرامیداشت این ایام نورانی وآرزوی قبولی طاعات و عبادات ، هدف از برگزاری جلسه را برنامه ریزی با طرح های ترکیبی و هماهنگی در خصوص مراسم  بسیار مهم روز جهانی قدس و سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بیان داشتند.

 

قندهاری گفت همان طور که مستحضرید  شرایط ویژه ای بر ما تحمیل شده که خیلی از برنامه های ملی و مذهبی تعطیل شده است  و چاره ای نیست و باید تا زمان از بین رفتن این ویروس منحوس وتا زمان فروکش کردن و اعلام  وضعیت سفید صبر کرد.


 

ایشان بیان داشتند  شاید برنامه های امسال کشوری یکسان نباشد و در بعضی از مراکز برنامه ها با توجه به شرایط آن منطقه برگزار گردد و ما باید با توجه به شرایط موجود برنامه های مختلف را برنامه ریزی کرده  و نسبت به انجام آن اقدام نماییم.


حجت الاسلام والمسلمین قندهاری گفت  روز جهانی قدس یک روز بسیار تاثیر گذار است و نباید نسبت به آن بی توجهی نمود که در این صورت  زحمات بیش از 40 سال جمهوری اسلامی ایران به هدر می رود و استکبار جهانی و رژیم غاصب  اسرائیل  و آنها امیدوارند که این مراسم برگزار نشود.


 

 

 
خروج