امام جمعه دامغان:

امام خمینی(ره) ملت ایران را عزتمند کرد

امام جمعه دامغان ضمن اشاره به شخصیت امام خمینی (ره)، گفت: امام راحل با انقلاب اسلامی سبب شدند تا مردم ایران از بردگی نجات یابند و عزتمند شوند.

امام خمینی(ره) ملت ایران را عزتمند کرد

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان - حجت الاسلام سید محمد حسینیان در خطبه‌های آخرین نماز جمعه ماه رمضان سال ۹۸ دامغان به میزبانی مصلای امام خمینی (ره) این شهر ضمن بیان اینکه ۱۵ خرداد ۴۲ روز شکل گیری اندیشه دینی است امام (ره) مفتاح پیروزی ملت در برابر طاغوتیان بود و نهضتی را پایه گذاری کرد که در ۱۵ خرداد زاده و در ۲۲ بهمن سال ۵۷ به پیروزی رسید.

وی با بیان اینکه امام راحل (ره) ملت ایران را از بردگی نجات داد، ابراز کرد: ایشان با ایجاد حکومت اسلامی به مردم ما عزت بخشید.

امام جمعه دامغان در دیگر بخش سخنان خود از نماز جمعه به عنوان بزرگترین اجتماع نورانی مردم مسلمان یاد کرد و گفت: نماز جمعه جایگاهی برای دعوت مؤمنان و نمازگزاران به امر تقوا و پرهیزکاری است و همچنین راهی برای آگاهی و خنثی سازی توطئه‌های دشمنان محسوب می‌شود لذا باید کمک کنیم تا نماز جمعه با شکوه بیشتری برگزار شود.

حسینیان همچنین با بیان اینکه عید فطر هدیه خداوند به مومنان است، گفت: در روز عید فطر خداوند هدایای مومنان و روزه داران را می‌دهد همچنین حضور در نماز عید فطر چشم دشمنان اسلام را کور خواهد کرد.

وی در بخش سوم از سخنان خود با بیان اینکه شهادت امام جمعه کازرون یک جنایت کور بود، تاکید کرد: این واقعه یک رویداد غمبار برای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بود چرا که این روحانی مبارز یک عمر مجاهدت و تلاش را در کارنامه خود داشت و مظلومانه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

امام جمعه دامغان همچنین با تقدیر از نیروی انتظامی دامغان، تاکید کرد: طبق آمار ارائه شده از سوی ناجا، طی سال گذشته نزدیک به دو هزار طرح عملیاتی توسط پلیس دامغان اجرا شده که از این بابت از این نیرو تقدیر می‌کنیم که با جدیت در ایجاد امنیت در سطح شهرستان کوشش می‌کنند.


خروج