امام جمعه رویان:

غرب به تعهدات خود در برجام عمل نکرد/ ماحصل خوش‌بینی به غرب

امام جمعه رویان با یادآوری خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام، گفت: غرب طی یک‌سال گذشته به هیچکدام از تعهداتش عمل نکرده است.

غرب به تعهدات خود در برجام عمل نکرد/ ماحصل خوش‌بینی به غرب

حجت الاسلام عباس معصومی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رویان به میزبانی مسجد جامع این شهر، ضمن اشاره به خروج یک‌سال پیش آمریکا از برجام، بیان کرد: به دنبال خروج ترامپ از برجام غربی‌ها نیز در طول یک‌سال به تعهداتشان عمل نکردند و حتی تحریم‌ها علیه ایران دوباره تشدید یافت.

وی با بیان اینکه ماحصل برجام آن چیزی نبود که برخی معتقد بودند، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که من به مذاکرات خوش بین نیستم و امروز ببینید که آنها در قبال هر یک از تعهدات شما در برجام چه می‌کنند.

شعار تعامل با دنیا برای رفع مشکلات

امام جمعه رویان گفت: در اولین توافق هسته‌ای طرف‌های غربی تعهدات فراوانی را دادند به طوری که جناح‌های غرب‌گرای داخل می‌گفتند چرا از ابتدا با آمریکا و غرب دشمنی می‌کردیم و سیاست خارجی امام خمینی (ره) و حتی موضوع تسخیر لانه جاسوسی نیز زیر سوال می‌رفت اما امروز آنها نیز متوجه شده‌اند که به غرب نمی‌شود اعتماد کرد و رهبر معظم انقلاب اسلامی درست می‌فرمودند.

معصومی بیان کرد: رئیس جمهور در ابتدای توافق به گونه‌ای درباره برجام سخن می‌گفت که گویی آب خوردن مردم در ایران اسلامی نیز وابسته به امضای برجام و توافق هسته‌ای است اما امروز طبق اعتراف وزیر خارجه و معاونان وی آمریکایی‌ها در وهله نخست و سپس اروپاییان هیچکدام به تعهدات خود در قبال ایران عمل نکردند.

وی افزود: شعار دولت در انتخابات این بود که کلید رفع مشکلات کشور به دست ما است و می‌توان با تعامل با دنیا، در ظاهر با حفظ ارزش‌های اسلامی و انقلابی و در باطن با کنار آمدن با دشمنان مشکلات را حل کرد اما پس از انتخابات شاهد بودیم که تحریم‌ها تشدید نیز شد.

دشمنان به دنبال توقف انرژی هسته‌ای و موشکی ایران

امام جمعه رویان همچنین گفت: در این هنگام بود که دولت پیشنهاد برجام را مطرح کرد که نتیجه آن توقف انرژی هسته‌ای و توقف موشک‌های بالستیک ایران اسلامی بود همچنین غرب به دنبال رعایت حقوق بشر غربی بر اساس آزادی‌های غربی و عدم حمایت از تروریسم که منظورشان همان فلسطین اشتغالی است بودند، همچنین دشمنان ما به دنبال این بودند که ایران، اسرائیل را هم به رسمیت بشناسد و با سیاست صلح خاورمیانه مطلوب آمریکا کنار بیاید تا در نهایت روابط حسنه به بازگشایی سفارتخانه آمریکا منجر شود.

معصومی با بیان اینکه موجی در ابتدا علیه ارزش‌های اسلامی چون تسخیر لانه جاسوسی و مواضع امام خمینی (ره) در کشور به راه افتاد، گفت: برخی این حرکت را که امام راحل (ره) آن را انقلاب دوم نامیدند، حرکت چند جوان خام دانستند اما امروز شاهدیم که نتیجه اعتماد به غرب چه بوده و رهبر معظم انقلاب اسلامی چرا می‌فرمودند که من به این امر خوش بین نیستم.

وی در دیگر بخش سخنان خود به اهمیت ماه رمضان نیز اشاره کرد و گفت: روزه داری نه با زبان گرسنه بلکه باید به رفتار و اعمال باشد و لذا باید از فرصت‌های این ماه مبارک برای خود سازی و ارتقای ایمن و استغفار استفاده کنیم.


خروج