به مناسبت هفته دولت:
نگاهی به آثار شهید باهنر
نگاهی اجمالی به آثار شهید باهنر
 ١٣٩٨/٠٦/٠٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت هفته دولت:
نگرشی به تعامل رهبر و پیرو؛ امام خمینی و شهید محمدعلی رجایی
در گستره تاریخ پر فراز و نشیب بسیار مشاهده می‌شود که شخصیتهای مذهبی و رجال سیاسی اسلام به دلیل مراقبتهای ویژه و مجاهدات پیگیر با نفس که به پشت سر نهادن مراحل مهمی از سیر و سلوک اخلاقی و نیل به قلّه‌های بلند تقوا و فضیلت منتهی شده است، توانسته‌اند برای توده‌های مردم به صورت «اسوه» و «الگو» به نقش‌آفرینی بپردازند و همچون قافله‌سالاری با حضور در قطعات کوچک و بزرگی از تاریخ و جغرافیای عصر و دنیای خود منشأ تحول روحی و معنوی و حرکت و تلاش در مسیر تغییر ساختار اجتماعی و سیاسی زمان خویش شوند.
 ١٣٩٨/٠٦/٠٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت هفته دولت:
دولت اسلامی در کلام رهبری
مقام معظم رهبری: دولت اسلامى شامل همه‏ ى كارگزاران نظام اسلامى است
 ١٣٩٨/٠٦/٠٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت هفته دولت:
وظایف مردم و دولت اسلامی در اندیشه امام خمینی ره
خدمت‏گزاری دولت در بیان رهبر فقید انقلاب چنین آمده است: دولت‏ها، خدمت‏گزار مردمند. خدمت به خلق، خدمت به خداست. باید فكر این معنا كنید كه خدمت كنید به كشور، خدمت كنید به ملت كه بعد از خود شما مثل مرحوم رجایی، مردم، شهادت فعلی و عملی بدهند بر اینكه شما خوبید تا خدای تبارك در محضرش شما را قبول كند. ای دولت‏ها! فتح كشور مهم نیست، فتح قلوب مهم است. (1)
 ١٣٩٨/٠٦/٠٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
روایت
روایت آیت‌الله خامنه‌ای درباره نحوه اطلاع از فاجعه هفتم تیر
رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند: یك روز آقای هاشمی‌رفسنجانی و حاج احمد آقا به عیادت من آمدند... طبیب من رو به من كرد و به آقای هاشمی گفت كه ایشان خیلی اصرار دارند كه بهشان رادیو بدهیم. به‌نظر شما مصلحت است؟ آقای هاشمی گفت: نه. من گفتم: چرا مصلحت نیست؟ ایشان گفتند: رادیو اخبار تلخ دارد... بعداً گفتند مثلاً دفتر مركزی حزب منفجر شده عده‌ای مجروح شدند. آقای بهشتی هم مجروح شده... من بسیار ناراحت شدم وقتی اسم آقای بهشتی را بردند. شاید هم گریه‌ام گرفت؛ یادم نیست... من چون نسبت به آقای بهشتی احساسات برادرانه داشتم و یك اعتقاد همه‌جانبه داشتم، با ایشان سال‌های درازی مأنوس بودیم، مرتب همه‌ كارهایمان و تلاش‌هایمان باهم مشترك بود. همین برای من خیلی سخت بود.
 ١٣٩٨/٠٤/١١ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی >>